Gümüş Alerji Yapar Mı? Gümüş Alerjisi Nasıl Anlaşılır?

Gümüş Nedir?

Gümüş alerji yapar mı? Bir çoğumuz hem kullanım pratikliği hemde  şıklığı nedeni ile diğer madenler yerine gümüşten yapılmış takılar ve aksesuarlar tercih etmekteyiz. Aklımıza en çok takılan sorular ise alerji konusu üzerine oluyor. Takı yapılan madenlerin çoğu alerjen olmasına karşın gümüş herhangi bir alerjen içermiyor. Bu sadece size veya ülkemize özel değil dünya üzerinde alerjisi olan bir kişi dahi bulunmuyor. Yani alerjik reaksiyon yaşıyorsanız nedeni kesinlikle gümüş değil. Bu da bütçe ve pratiklik konusunda son derece memnun edici olan gümüşten yapılmış takıları rahatlıkla almamızı ve kullanmamızı kolaylaştırıyor.

 Gümüşün Başka Özellikleri

Gümüşün özelliklerini saymakla bitiremeyiz fakat konumuzla bağlantılı bir diğer özelliğine değinebiliriz. Ayrıca gümüş doğal mineralli taşların yapısını bozmama ile ünlüdür. Bu nedenle bir çok açıdan insan sağlığı için kanıtlanmış bilimsel faydaları olan mineraller ile süslenmeye uygundur. Ayrıca gümüş sadece alerji yapmaması ve doğal taşların mineral yapısını bozmaması ile değil, antibakteriyel olması ile de takılar ve aksesuarlar için son derece uygundur. Taktığınız yüzük siz elinizi ne kadar yıkarsanız yıkayın özel temizliği yapılmadıkça bakteri yuvası olacaktır. Fakat gümüş bir yüzük ise doğal antibakteriyel özelliği sayesinde ekstra bir temizlik istemeyecek ve daha sağlıklı bir kullanım sunacaktır. Gümüş bu ve bunun gibi onlarca sağlık açısından faydalı özelliğe sahiptir. Geçmişte antibakteriyel özelliği sayesinde antibiyotik gibi ilaç kullanımıda söz konusu olmuştur. Hal böyle olunca gümüş takı kullanımı diğer değerli mineral ve taşların kullanımını geride bırakmıştır.

Medusa Silver olarak sizlere bu denli eşsiz bir maden kullanılarak özel tasarımcılarımız tarafından modaya uygun olarak hazırlanan takılarımızı sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Ayrıca sadece arı gümüşü değil özel faydaları bilimsel olarak kanıtlanmış doğal taşlar ile süslenmiş takıları sizler için özel olarak imal ediyoruz. Her zaman ürünlerimiz ve satışlarımızda kalite ve müşteri memnuniyetini öncelik edinmiş durumdayız. Sizler için özenle hazırladığımız ürünlerimizi üretim bandımızdan size gönderim aşamasına kadar her anını sizler için kontrol ederek hakettiğiniz kaliteye kavuşmanızı hedefliyoruz. Hem firmamızın müşteri memnuniyet ağına katılmanız hem de eşsiz gümüş faydalarından faydalanmanız için sizleri ürünlerimizi buraya tıklayarak incelemeye davet ediyoruz.

Bir cevap yazın