Gümüş Radyasyon ve Diğer Zararlı Işınlardan Korur Mu?

Geçmişten günümüze uzanan sürede sürekli göz önünde bulunan ve takılarda ve çeşitli süslemelerde sıklıkla kullanılan gümüş hem son derece zarif ve şık takılara dönüşebilmesi hemde radyasyona karşı koruma sağlamaktadır. Ayrıca anti bakteriyel özelliğe sahip olması da tercih etme sebeplerimizden bazılarıdır. Günümüzde teknolojinin ulaşmadığı, radyo vb. sinyallere vücudumuzun maruz kalmadığı bir yer yok diyebiliriz. Özellikle gündelik yaşamınızı çalışarak geçiriyor iseniz bu zararlı ışınlardan kaçma şansınızda olmuyor. Baş ağrıları, migrenler ve kanser gibi bir çok hastalık ve semptomlara neden olan bu zararlı ışınları kendine çekerek yansıtmada çok başarılıdır. Bu nedenle gün içerisinde bu zararlı ışınlardan korunmak ve sağlık açısından gümüş takılar ilk tercihiniz olmalıdır. Gümüş radyasyon tedavisinden yanık tedavisine kadar sağlık alanında bir çok amaçla kullanılmaktadır. Bu sebeple sağlık açısından zararı olan diğer metallere kıyasla faydası olduğunu söylemek gerek. Yüzyıllardır süs amaçlı kullandığımız bu metalin aslında gizli bir süper kahraman gibi bizi koruduğunu söylemek yanlış olmaz.

Peki Diğer Faydalı Taşlar ile Etkisi Fark Eder Mi?

Aslında bu konuda yapılan binlerce araştırma var. Yapılan araştırmalar sonucunda gümüşün faydasının diğer faydalı taş veya metaller ile etkileşiminden etkilenmediğini göstermiştir. Aksine daha çok fayda sağlayabildiği ortaya çıkmıştır. Örnek vermek gerekirse zirkon taşının verdiği huzur ve rahatlık hissini engellemek yerine artırdığı ortaya çıkmıştır.

Bu tarz konularda her zaman yardımcı olan firmamıza aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz. Alanında uzman kadromuz her türlü sorunuzu özenle cevaplayacaktır. Medusasilver.com olarak ürünlerimizde 1. sınıf gümüş ve diğer gerekli ürünleri kullanmaktayız. Ürünlerimiz size şıklık ve zerafet katar iken biz sizler için çalışmaya devam edeceğiz. Ayrıca Zirkon Taşlı Gümüş Kolye ürünümüze göz atarak size uygun bir takı aramaya başlayabilirsiniz. Medusa Silver olarak her zevke uygun ürünleri sizler ile buluşturmaktayız.

Bir cevap yazın