Zirkon Taşı Ne Fayda Sağlar? Zirkon Nedir?

Genellikle kırmızı, yeşil ve mavi renklerde olanının takı yapımında kullanıldığı doğal bir taştır. Estetik açıdan çok güzel bir görünüme sahip olmasının yanında bazı özellikleri nedeni de kullanımında artışa neden olur. Mücevher taşı olarak bilinen bu doğal taş ısıya dayanıklı olması da kullanımı ve işlenmesinden avantaj sağlar. Bu doğal taş insan vücudu üzerinde bazı etkiler bırakır. Bu etkilere değinmek gerekir ise başlıcaları :

  • Kişiye huzur ve rahatlık vererek gün içimi kullanımdan sonra rahat bir uyku çekilmesine yardımcı olur.
  • Sindirim sistemi üzerinde düzenleyici etkiye sahiptir. Bu sayede kişinin kendi vücut dengesini ve kilosunu bulmasına doğal yollar ile yardımcı olur.
  • Zihinsel aktiviteleri hızlandırır. Ve zihinsel aktivitelerde düzen sağlar bu sayede zeka gelişimine katkı sağlar.
  • Enerji dengesini kurarak duygusal düzen sağlar ani duygu değişimi sonucu meydana gelen ağlama ve öfke kontrol problemlerini önleyerek gündelik yaşantınızda düzen sağlar.
  • Ayrıca kilo ve zayıflık problemi olanlara ekstra tavsiye edilmektedir. Bu tarz sorunları spor eşliğinde çözülmesine fayda sağlamaktadır.

Gümüş İle Birlikte Kullanımı Etkisini Azaltır Mı?

Zirkon taşı gümüş ile birlikte sıkça kullanılmaktadır herhangi bir faydasını etkilemez. Aksine gümüşün antibakteriyel ve zararlı ışın engelleyici özelliği sayesinde gün içinde maruz kaldığınız radyasyon ve türevleri zararlı ışınları gümüş engeller iken zirkon taşı da rahatlatıcı özelliği ile rahatlamanızı sağlar. Beraber güzel bir ikili olan bu tarz ürünleri sizler ile buluşturabilmek adına müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğumuz mottomuz ile medusasilver.com olarak çalışmaktayız. Ayrıca Zirkon Taşlı Gümüş Denge Kolyesi ürünümüzde ilgini çekebilir.

Bir cevap yazın